1. 2017 Yılı İl Av Komisyonu Yapıldı

  Şubat 23, 2017 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununun 3. maddesi gereğince Kocaeli Vali Yardımcısı Hasan GÖZEN Başkanlığında, Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İzmit Orman İşletme Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Avcı Dernekleri Üyelerinden teşekkül ettirilen İl Av Komisyonu Toplantısı 22 Şubat 2017 Çarşamba günü Valilik II Nolu Toplantı Salonunda yapıldı.

 2. Sokak Köpeğini Bıçaklayan Şahsa İdari Yaptırım Kararı Uygulandı

  Şubat 23, 2017 Kocaeli Üniversitesinde görevli bir akademisyenin köpeğe zarar vererek öldürdüğü şikayeti üzerine Müdürlüğümüzce konu ile ilgili incelemelerde bulunulmuş, Şahsın köpeği öldürdüğü tespit edilerek 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince şahsa, idari yaptırım kararı uygulanmıştır.

 3. Av Yaban Hayatı Sürekliliği İçin Denetimler Devam Ediyor

  Şubat 10, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekipleri rutin koruma kontrol faaliyetleri devam etmekte olup gelen ihbarlar değerlendirilmektedir.

 4. İzmit Körfezi akaryakıt kirliliği sonucu zarar görüp tedavi edilen kuşlar doğaya salındı

  Şubat 09, 2017 13.01.2017 tarihinde Dilovası Limanında meydana gelen akaryakıt sızıntısı sonucu oluşan deniz kirliliğinde zarar gören 439 su kuşundan yaralı olarak ele geçen ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’nde tedavi görenler İzmit Körfezi Sulak Alanında yapılan bir etkinlikle tekrar doğaya salındı.

 5. Kandra' da Avcılık Kursu

  Şubat 06, 2017 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kocaeli Şube Müdürlüğü tarafından 2017-2018 av dönemi öncesi Kocaeli İli Kandıra ilçesinde 27 avcı adayına avcılığın temel kuralları; sürdürülebilir avcılık, av hayvanları, avlaklar,4915 sayılı kara avcılığı kanunu gibi konularda eğitim verilmiştir.

 6. İZMİT KÖRFEZİ SULAK ALANI’NDA 2017 KOSK SAYIMI YAPILDI

  Şubat 06, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü sorumluluk sahalarından İzmit Körfezi Sulak Alanı’nda 2017 yılı kış ortası su kuşu (kosk) sayımı yapıldı.

 7. 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Gününde Etkinlik Düzenlendi

  Şubat 02, 2017 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü nedeniyle İzmit körfezi Sulak Alanında Şube Müdürlüğümüzce etkinlik düzenlenmiştir. Kocaeli Orman ve Su İşleri Şube Müdür Vekili İslam NURTAÇ, müdürlüğümüz personeli ve ilgili STK temsilcilerinin katıldığı etkinlikte sulak alan gezilerek, Kuş Gözlem Kulesinden yeryüzü teleskopu ile sulak alanda bulunan kuşlar gözlemlenmiştir. Yapılan kuş gözlem etkinliği sonrası katılımcılara bilgilendirici kitap, broşür ve eşantiyon taktim edilmiştir

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER