1. KATRANA BULANAN DENİZ KANATLILARI TEDAVİLERİ YAPILARAK DOĞAYA SALINIYOR

  Ocak 19, 2017 Geçtiğimiz hafta körfezde akaryakıt sızıntısı nedeni ile yakıta ve zifte bulanarak sahiline vuran deniz kuşları şube müdürlüğümüz ekipleri ve Karamürsel Belediyesi ekiplerince temizlenerek doğal yaşam alanlarına bırakılıyor.

 2. Yaban Hayvanlarına Yem Bırakıldı

  Ocak 13, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekipleri Körfez Belediyesi ekipleriyle birlikte yoğun kış koşullarında yaban hayvanlarının aç kalmaması için Körfez İlçesi İlimtepe mevkii ve İzmit İlçesi Umuttepe mevkiinde hayvanların muhtemel uğrak yerleri ve geçiş yollarına yemleme çalışması yapılmıştır.

 3. Av Yaban Hayatı Sürekliliği İçin Denetimler Gece Gündüz Devam Ediyor

  Ocak 13, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekipleri av yaban hayatının sürekliliği için denetimlerine gece gündüz devam ediyor. Yoğun kış koşullarında bile yasa dışı avlanmanın önüne geçebilmek için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

 4. Yaban Hayvanlarına Yem Bırakıldı

  Ocak 10, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekipleri yoğun kış koşullarında yaban hayvanlarının aç kalmaması için Kartepe İlçesi Suadiye Pazarçayırı mevkii Sultaniye muhtarları ile birlikte Geyiklerin geçiş yollarına yemleme çalışması yapılmıştır. Yemleme çalışmaları esnasında bölgede Geyiklerin geçişleri gözlemlenmiştir.

 5. Bölge Müdüründen Darıca Hayvanat Bahçesine Denetim

  Ocak 04, 2017 Orman ve Su İşleri I. Bölge Müdürlü Osman DEMİREL, Av Yaban Hayatı Şube Müdürü Ömer FURTUN, İstanbul Şube Müdürü Sabahattin CANBAKKAL ve Kocaeli Şube Müdür vekili İlyas ÇİÇEK Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkına inceleme ve denetim ziyareti yaptı.

 6. Kartepe’ de Kara Saplanan Kızıl Geyik Ekiplerce Kurtarıldı

  Ocak 04, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekiplerine vatandaşların haber vermesi sonucu şube müdürlüğü ekipleri hemen Kızıl Geyiğin bulunduğu yere intikal edip vatandaşlarında yardımıyla Kızıl Geyik kara saplandığı yerden kurtarılarak doğal ortamına dönmesi sağlandı. Yoğun kış koşullarında yaban hayvanlarının aç kalmaması için muhtemel geçiş yerlerine ekiplerce yem bırakıldı.

 7. Ekiplerimiz 7/24 Denetimde

  Aralık 30, 2016 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Gelen ihbarlar ekiplerce titizlikle değerlendirilmektedir.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER