1. Ekiplerimiz Av Koruma Kontrol Faaliyetlerine Devam Ediyor

  Şubat 10, 2016 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Avcılık Yaban Hayatı Birimi olarak Av Koruma Kontrol faaliyetleri devam etmekte olup gelen ihbarlar değerlendirilmektedir.

 2. Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme İşi Arazi Çalışmasına Başlanıldı.

  Şubat 09, 2016 Çev-Sis Ar-Ge Danışmanlık Aykan Karademir Ortaklığı firmasının yürütmekte olduğu “Ulusal Biyolojik Envanter ve İzleme Projesi” kapsamında Kocaeli İlinin Karasal ve iç Su Ekosistemlerin Biyolojik Envanter ve İzleme İşi arazi çalışmalarına başlanıldı. Uzmanlar Ekipleri ve Müdürlüğümüz personelleri ile beraber iş programı kapsamında arazi çalışmalarına devam edeceklerdir.

 3. Petshoplar Denetleniyor…

  Şubat 03, 2016 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü denetim ekipleri il genelinde petshop denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. İş yeri sahiplerine satışını yaptıkları evcil hayvanların etolojik ihtiyaçlarına titizlikle uymaları sağlanıyor.

 4. Uzuntarla Tabiat Parkı'nda "Kocaeli'nin Kuşları" Fotoğraf sergisi

  Ocak 22, 2016 Uzuntarla Tabiat Parkımızda, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürümüz Sayın Nurettin TAŞ'ın katılımı ile "Kocaeli'nin Kuşları" fotoğraf sergisi yapıldı.

 5. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kocaeli’de İhsaniye Barajı ve İnebeyli Göleti’nin Temellerini Attı…

  Ocak 22, 2016 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kocaeli Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen merasimle Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Karamürsel ilçesinde inşa edilecek İhsaniye Barajı ve İnebeyli Göleti’nin temellerini attı.

 6. ''DOĞA VE BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİN KORUNMASI” VE “BİYOKAÇAKÇILIKLA MÜCADELE” KONULU EĞİTİMLER İLİMİZDE DEVAM ETMEKTEDİR.

  Ocak 21, 2016 Darıca ve Çayırova İlçelerinde Doğa ve Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ve Biyokaçakçılıkla Mücadele konularında eğitimlerimiz devam etmektedir. Bu kapsamda 14.01.2016 tarihinde Darıca İlçesi Deniz Yıldızları Ortaokulunda 90 öğrenciye Çayırova İlçesi Mustafa Necati Ortaokulunda 200 Öğrenciye Doğa ve Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ve Biyokaçakçılıkla Mücadele konularında eğitim verilmiş olup, eğitimler diğer ilçelerimizde devam edecektir.

 7. Sosyal Medya Paylaşımı Vasıtasıyla Usulsüz Avlanmaya Ceza Kesildi

  Ocak 14, 2016 Onur GÖK adlı sahsın vurduğu kuşların önünde tüfeği ile poz verdiği resimleri sosyal medya sayfasında paylaştığı yönünden gelen ihbarlar neticesinde konu Şube Müdürlüğümüz tarafından araştırıldı.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER