1. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununa Göre Şikayetlerin Değerlendirmeleri Devam Ediyor

  Kasım 19, 2014 İlimizde 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu ile ilgili gelen şikayetler Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube müdürlüğümüz, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden oluşan komisyonca bizzat şikayet konusu olan yere gidilerek yerinde değerlendirilmektedir.

 2. Doğadaki Boş Av Fişekler Toplama Etkinliği

  Kasım 13, 2014 Kullanılmış zirai ilaç kutuları ve kovanlar plastik yapıları gereği çok uzun yıllar doğada varlığını sürdürmekte ve hem görsel hem de ekolojik açıdan yoğun kirliliğe neden olmaktadır.

 3. Av Koruma Kontrol Faaliyetleri Aralıksız Sürdürülüyor

  Kasım 10, 2014 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekipleri rutin koruma kontrol faaliyetleri devam etmekte olup gelen ihbarlar değerlendirilmektedir.

 4. Av Koruma Kontolleri Devam Ediyor

  Ekim 22, 2014 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekipleri rutin koruma kontrol faaliyetleri devam etmekte olup gelen ihbarlar değerlendirilmektedir.

 5. Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi Yapıldı

  Ekim 22, 2014 2014 yılı yerel hayvan koruma görevlisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte 20-21 Ekim 2014 tarihlerinde verilmiştir. Geçen yıl eğitim verilerek yerel hayvan görevlisi kartı verilen 44 kişinin kartları bu yıl için onaylanmış ve yeni başvuru sonucu da 50 kişi ye yeni yerel hayvan koruma görevlisi kartı verilmiştir. Toplamda 94 yerel hayvan koruma görevlisi verilen bu eğitimler sonucunda Kocaeli ilinde sokak hayvanlarının refahı konusunda çalışmalar yapacaklardır.

 6. 2014-2015 Eğitim Yılında Okul Eğitimleri Başladı

  Ekim 21, 2014 2014-2015 Eğitim Yılında da okullarda eğitimler verilmeye başlandı. Doğa ve Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ile 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğümüzce okullarda eğitimler verilmeye devam ediyor. Görsel materyallerle yapılan sunumlar öğrenciler tarafından büyük ilgi görmektedir.

 7. Kuş Gözlem Kulesi her haftasonu Kocaeli'nin hizmetinde...

  Ekim 14, 2014 Kocaeli Şube Müdürlüğümüz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığının ortak projesi ile Büyükşehir Belediye Başkanlığının yapımını üslendiği ve geçtiğimiz günlerde halkımızın kullanımına açılan; İzmit Körfezi Sulak Alanı Kuş Gözlem Kulesi ve Ziyaretçi Tanıtım Merkezi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

KURUMSAL EPOSTA          EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER