1. Orman İçi Sularda Olta Balıkçılığı Geliştirme Eylem Planı

  Kasım 26, 2015 Orman İçi Sularda Rekresyonel/Sportif Olta Balıkçılığının Geliştirilmesi Eylem Planına altlık teşkil etmek üzere çalışma başlatıldı.

 2. Kocaeli Av Koruma Kontrol Ekipleri Denetimleri Sıklaştırdı

  Kasım 24, 2015 Av sezonu başlamasından itibaren Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Avcılık Yaban Hayatı Birimi ekipleri Koruma Kontrol faaliyetlerini artırarak gelen ihbarlar değerlendirilmektedir.

 3. Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi İlimizde Başladı

  Kasım 20, 2015 “Kocaeli İli’nin Karasal (orman, bozkır, alpin-subalpin, maki, pseudomaki, kumul, su kenarı, tarım, yerleşim vd.) ve iç su (akarsu, göl vd.) ekosistemlerinin Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi” projesi kapsamında Şube Müdürümüz Kerim Gençoğlu başkanlığında Müdürlüğümüz personeli ve bu projeyi yürütecek Kocaeli Üniversitesi öğretim elemanları ile birlikte projenin ayrıntılarını konuşmak üzere Kocaeli Üniveristesi’nde bir toplantı düzenlenmiştir.

 4. 2015 Yatırım Gerçekleşme ve 2016 Yatırım Teklif Toplantısı Yapıldı

  Kasım 19, 2015 18.11.2015 tarihinde ilimizde Orman ve Su İşleri I. Bölge Müdür Yardımcısı Hilmi ÖZDEMİR başkanlığında, Bölge Şube Müdürleri, Kocaeli Şube Müdürü Kerim GENÇOĞLU ve ilgili personellerin katılımıyla Şube Müdürlüğü 2015 yatırım programının gerçekleşme durumu ve 2016 yatırım tekliflerimiz değerlendirmek üzere toplanıldı.

 5. Av Koruma Kontrol Faaliyetleri Devam Ediyor

  Ekim 13, 2015 Av sezonunun açılmasıyla birlikte gece ve gündüz av koruma ekipleri çalışmalara devam etmekte yasak avcılığı engellemek için mücadeleye devam sıkı bir şekilde devam etmektedir.

 6. Avcı Dernekleri İle Toplantı

  Ekim 09, 2015 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğünce 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında ilimizde faaliyet gösteren avcı dernek başkanları ve yetkilileri ile avlak sistemi ve avbis konularında 09.10.2015 tarihinde Müdürlüğümüzde bir toplantı düzenlendi.

 7. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kutlandı

  Ekim 05, 2015 Yurdumuzda Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu. Aynı amaçlı dernekler birleşerek Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim'i Hayvanları Koruma Günü ilan etti. Her yıl Ekim ayının 4.günü "Hayvanları Koruma Günü" olarak kabul edilmiştir.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER