1. Okullarda Biyolojik Çeşitlilik ve Biyolojik Kaçakçılık Eğitimleri

  Nisan 24, 2017 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğünün Biyolojik Kaçakçılık ve Biyolojik Çeşitlilik konularında farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan eğitimler Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü teknik personel tarafından orta okullarda verilmeye devam ediyor.

 2. Kocaeli Genel ve Devlet Avlakları Sınırları Hakkında Toplantı Yapıldı

  Nisan 19, 2017 Orman ve Su işleri I. Bölge Müdürlüğü Komisyonu ve Kocaeli Şube Müdürlüğü yetkilileri ile avcı dernekleri yetkililerinin katılımıyla Kocaeli ili Genel ve Devlet Avlakları Sınırları hakkında istişare ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

 3. Ülkemizin İlk Cüce Su Aygırı Yavrusu; MELA

  Nisan 18, 2017 Türkiye’de sadece Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’nda koruma altında bulunan cüce su aygırları yavru dünyaya getirdi.

 4. Avcı Derneklerinde İstişare

  Nisan 17, 2017 Av döneminin sona ermesinden sonra avcı dernekleri ile geçmiş av dönemi ve gelecek av dönemi ile ilgili değerlendirmeler yapılıyor.

 5. Biyolojik Çeşitlilik Envanter Çalışmaları Devam Ediyor

  Nisan 12, 2017 Türkiye’de saklı kalmış zenginlikleri gün yüzüne çıkarmak için başlatılan “Ulusal Biyolojik Envanter ve İzleme Projesi” kapsamında “Kocaeli İlinin Karasal ve iç Su Ekosistemlerin Biyolojik Envanter ve İzleme” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’de saklı kalmış zenginlikleri gün yüzüne çıkarmak için başlatılan “Ulusal Biyolojik Envanter ve İzleme Projesi” kapsamında “Kocaeli İlinin Karasal ve iç Su Ekosistemlerin Biyolojik Envanter ve İzleme” çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 6. İzinler Yerinde Kontrol Ediliyor…

  Nisan 12, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü teknik ekipleri Gebze ilçesi sınırlarında yer alan Gazilerdağı Tabiat Parkı’nda mevcut baz istasyonlarını denetleyerek izin sahaları denetim ve kontrol işlemlerini yaptı.

 7. GAZİLERDAĞI TABİAT PARKI’NDA ÇOCUKLAR BİNİCİLİK SPORUNU UYGULAMALI ÖĞRENME FIRSATI BULUYOR…

  Nisan 06, 2017 Gebze ilçesi şehir merkezinde doğadan bir nefes ortamı olan Gazilerdağı Tabiat Parkı’nda bulunan Atlı Eğitim Merkezinde Gebze Belediyesi tarafından ilköğretim 4. Sınıf öğrencilerine binicilik sporu tanıtılıyor. Haftanın üç günü 41 ilkokuldan belirlenen sınıflardan 1200 öğrenci eğitimlere katılıyor.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER