1. Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı tanıtımı toplantısı yapıldı

  Mayıs 26, 2016 Doğa turizmi açısından oldukça önemli bir potansiyele sahip ilimizin bu potansiyelinin bozulmadan turizm çerçevesinde değerlendirilmesi amacıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığımız talimatlarıyla oluşturulan Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı tanıtımı toplantısı yapıldı.

 2. Yavru Karaca Tedavi Ediliyor

  Mayıs 25, 2016 Kandıra İlçesinde vatandaşlardan tarafından bulunan yavru karaca, bakım ve tedavisi yapılmak üzere Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekiplerince bulunduğu yerden alınarak Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesine teslim edilmiştir.

 3. Doğa Sporları Turizm Çalıştayı’na katıldık

  Nisan 29, 2016 Mevcut doğal yapısı ile pek çok spor branşının yapılabildiği Kartepe’de Dağ ve Göl Spor Turizmini canlandırmak adına 2 gün süreyle Kartepe Park Otel’de “Kartepe Belediyesi Doğa Sporları Turizm Çalıştayı” düzenlendi.

 4. Yaralı Leylek Tedavi Altına Alındı

  Nisan 27, 2016 İzmit İlçesi Akmeşe bölgesinden yaralı olarak alınan leylek, bakım ve tedavisi yapılmak üzere Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekibince Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesine teslim edilmiştir.

 5. KIYIYA VURAN YUNUS KURTARILDI

  Nisan 22, 2016 Kandıra Babalı Sahili Tuzağzı mevkiinde kıyıya vuran ve ölmek üzere vatandaşlar tarafından bulunan yunus balığı ile ilgili Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünden yardım talep edilmiş gelen talep üzerine Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Kandıra Tarım İlçe Müdürlüğü ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı ile irtibata geçerek olay yerine gitmiştir.

 6. İl Hayvanları Koruma Kurulu İlk Toplantısı Yapıldı

  Nisan 11, 2016 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanuna istinaden ilimizdeki sahipli/sahipsiz hayvanların sorunları ve refahıyla ilgili kararlar almak üzere yılda 4 defa toplanması gereken 2016 yılı İl Hayvanları Koruma Kurulu ilk toplantısını Vali Yardımcısı başkanlığında Kamu kurum ve kuruluşları ile belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile yapılmıştır.

 7. Kocaeli'nin Kelebek Zenginliği

  Nisan 07, 2016 Ülkemizdeki kelebek türleri, kelebek fotoğrafçılığı ve Kocaeli'nin Kelebek zenginliği ile ilgili bilgileri anlattığı bir toplantı yapıldı.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER