1. KOCAELİ'NİN ULUSAL BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK ENVANTER İZLEME PROJESİ ÇALIŞTAYI ARAZİ ÇALIŞMALARININ ARDINDAN..

  Ekim 13, 2017 Genel Müdürlüğümüzce "Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi”nce gerçekleştirilen Kocaeli’nin karasal ve iç su ekosistemleri biyolojik çeşitlilik envanter ve izleme işinin izleme eğitimleri 12 – 13 ekim tarihlerinde yapıldı.

 2. ‘’Kocaeli İli’nin Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzlemesi“ Çalışmalarına Ait Çalıştay Yapıldı

  Ekim 12, 2017 Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzce biyolojik çeşitliliğin ulusal ölçekte korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla ülke çapında başlatılan “Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projeleri”nin Kocaeli’nde devam eden çalışmalarına ait çalıştay yapıldı.

 3. Hayvanları Koruma Gününde Kuşları Gözlemledik…

  Ekim 04, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğünce oluşturulan “Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı (2016-2019)” kapsamında 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle İzmit Körfezi Sulak Alanı’nda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri 1.Bölge Kocaeli Şube Müdürlüğü, İzmit Yahya Kaptan İlkokulu, TEMA Vakfı ve İstanbul Kuş Gözlem Topluluğu işbirliği ile kuş gözlem etkinliği düzenlenmiştir.

 4. Gaziler Dağı Tabiat Parkı'nda Tabiatla Kaynaştık Hayatla Buluştuk...

  Eylül 21, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğünce oluşturulan; Kocaeli’nin korunan alanlarında yapılacak doğa aktivitelerinin programlandığı “Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı (2016-2019)” kapsamında yürütülen “Tabiatla Kaynaşıyor Hayatla Buluşuyoruz” projesinin bir etkinliği daha yapıldı.

 5. Karamürsel İlçesinde Sokak Hayvanları İçin Sanatçı Desteği

  Eylül 13, 2017 Karamürsel ilçesinde sokak hayvanlarının beslenmesi amacıyla mahalli sanatçılar tarafından düzenlenen etkinlikte; Kocaeli Orman ve Su işleri Müdürlüğü Hayvanları Koruma Birimi ekipleri tarafından sokak hayvanlarına yem ve su dağıtımı yapıldı.

 6. Orman ve Su İşleri I. Bölge Müdürü Resul DOĞAN Kocaeli Tabiat Parklarını Denetledi

  Eylül 10, 2017 Orman ve Su İşleri I. Bölge Müdürü Resul DOĞAN, Kocaeli Şube Müdürü İlyas ÇİÇEK'le birlikte Eriklitepe Tabiat Parkı ve Uzuntarla Tabiat Parkında devam eden yatırım çalışmalarını denetlediler.

 7. KUZUYAYLA TABİAT PARKI'NDA YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR.

  Eylül 09, 2017 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan TURAN'ında katıldığı toplantıda Kuzuyayla Tabiat Parkı işletmecisi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesince yapılması planlanan yatırımlarla ilgili değerlendirmeler yapıldı.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER