1. TABİAT PARKLARIMIZ RAMAZAN BAYRAMINA HAZIRLANIYOR

  Haziran 23, 2017 Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzün talimatları gereği; yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla Kocaeli İli sınırlarında yer alan Tabiat Parklarında, genel saha temizlikleri ve tabela yenileme işleri hızla devam ediyor. Kocaeli Şube Müdürlüğü sorumluluk alanlarında kalan 8 Tabiat Parkındaki eksiklikler yerinde tespit edilerek hızla tamamlanması sağlanmakta ve vatandaşlarımıza Ramazan Bayramı süresince güzel ve kaliteli hizmet verebilmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

 2. BEŞKAYALAR TABİAT PARKI’NA CAM SEYİR TERASI…

  Haziran 14, 2017 Orman ve Su işleri Kocaeli Şube Müdürü ve teknik elemanlarınca Başiskele ve Gölcük ilçeleri sınırında kalan Beşkayalar Tabiat Parkı’nda yapılması planlanan projelerle ilgili arazi çalışması yapıldı.

 3. 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri yapıldı

  Haziran 05, 2017 Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezinde 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlemiş olduğu programa Kocaeli Şube Müdürlüğü de açtığı stantla iştirak etti.

 4. Doğal Yaşam Parkı İle İlgili Görüşme Yapıldı

  Haziran 01, 2017 Uzuntarla Tabiat Parkı içerisinde yapılmakta olan Doğal Yaşam Parkı ile ilgili görüş alış verişinde bulunmak üzere Orman ve Su İşleri I. Bölge Müdür Yardımcısı Ömer FURTUN, Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Nigar ALDEMİR, Kocaeli Şube Müdürü İlyas ÇİÇEK Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan TURAN, Başkan Danışmanı Nermin TOL ve teknik personelin katılımı ile bir toplantı yapılmıştır. Yapılan toplantıda Doğal yaşam Parkının en iyi nasıl yapılacağı konusunda istişarelerde bulunuldu.

 5. Kocaeli Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi Basında Geniş Yer Buldu

  Mayıs 30, 2017 Bakanlığımızca “Ulusal Biyolojik Envanter ve İzleme Projesi” kapsamında Kasım 2015’de altı farklı araştırma grubu ile de başlatılan ve 2017 Kasımda tamamlanması planlanan Kocaeli İli Kocaeli İlinin Karasal ve İç Su Ekosistemlerin Biyolojik Envanter ve İzleme İşi arazi çalışmaları basında geniş yer buldu.

 6. Yavru Karaca Kurtarma Merkezine Teslim Edildi

  Mayıs 23, 2017 Kocaeli Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü’ne gelen ihbarı değerlendiren Yaban Hayatı ve Hayvanları Koruma birimi, Kandıra ilçesinde civardaki köpeklerin kovalaması sonucu annesi kaçtığı için tek başına kalan yavru Karaca bulundu. Öksüz kalan Karaca sağlık kontrollerinin yapılması ve yaşayabilmesi için gerekli ortamın sağlanması için kurtarma merkezine teslim edildi.

 7. Kerim GENÇOĞLU' na Veda Yemeği Yapıldı

  Mayıs 22, 2017 Orman Su İşleri Kocaeli Şube Müdürü iken I. Bölge Müdür Yardımcılığı görevine atanmış olan Kerim GENÇOĞLU’ nun IV. Bölge Müdürü olarak atanması nedeniyle Kocaeli Şube Müdürlüğü tarafından veda yemeği düzenlendi.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER