1. Kuş Gözlem Kulesi her haftasonu Kocaeli'nin hizmetinde...

  Ekim 14, 2014 Kocaeli Şube Müdürlüğümüz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığının ortak projesi ile Büyükşehir Belediye Başkanlığının yapımını üslendiği ve geçtiğimiz günlerde halkımızın kullanımına açılan; İzmit Körfezi Sulak Alanı Kuş Gözlem Kulesi ve Ziyaretçi Tanıtım Merkezi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

 2. Kumla Akarca deresi genç su kuşlarına ev sahipliği yapıyor.

  Ekim 13, 2014 İzmit Körfezi Sulak Alanına 3 km mesafede olmasına rağmen besin zenginliği ve güvenli bir konaklama yeri olması nedeniyle su kuşlarının tercihi haline gelen Kumla Akarca Deresi birkaç gündür daimi misafirleri Küçük Karabatakların yanı sıra genç Küçük Batağanlar (Tachybaptus ruficollis) ve Saz Tavuklarını (Gallinula chloropus) ağırlıyor.

 3. Yaralı Karaca Ekiplerimizce Tedavisi Yapılmak Üzere Alındı

  Ekim 08, 2014 Orman ve Su işleri Bakanlığı Kocaeli Şube Müdürlüğü Denetim Ekipleri duyarlı vatandaşlar tarafından bildirilen, Kandıra Cezaevi yakınlarında yaralı olarak bulunan karaca tedavisi yapılmak üzere Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesine teslim edilmiştir.

 4. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Barınakları Denetlendi

  Ekim 08, 2014 Orman ve Su işleri Bakanlığı Kocaeli Şube Müdürlüğü Denetim Ekipleri Kurban bayramı tatili süresince 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği sokak hayvanları geçici bakim evlerinde incelemelerde bulunan ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluğa rastlamamıştır.

 5. Kurban Bayramında Kurban Satış ve Kesim Yerleri Denetlendi

  Ekim 08, 2014 Orman ve Su işleri Bakanlığı Kocaeli Şube Müdürlüğü Denetim Ekipleri Kurban Bayramı boyunca kurban kesim yerlerini denetledi. Denetimde ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluğa rastlamamıştır.

 6. Petshoplar Denetleniyor…

  Ekim 02, 2014 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Yaban Hayatı ve Üretim Mühendisliği denetim ekipleri ilimizdeki Petshopları denetlemeye devam ediyor.

 7. 4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

  Ekim 01, 2014 Yurdumuzda Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu. Aynı amaçlı dernekler birleşerek Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim'i Hayvanları Koruma Günü ilan etti. Her yıl Ekim ayının 4.günü "Hayvanları Koruma Günü" olarak kabul edilmiştir.

KURUMSAL EPOSTA          EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER