1. BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK VE BİYOKAÇAKÇILIK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

  Aralık 07, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğünde görevli Mühendis Fatoş AKSOY ve BT Sorumlusu Ekrem YILMAZ tarafından, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ortaokul öğrencilerine yönelik doğa ve biyolojik çeşitliliğin korunması ve biyokaçakçılık konusunda farkındalık yaratılması için bakanlığımız talimatları doğrultusunda verilen eğitimler devam etmektedir.

 2. Kocaeli'nin Kuşları Fotoğraf Sergisi yaban hayatı değerlerimizi gözler önüne seriyor...

  Aralık 06, 2017 Yaban hayatı fotoğraf sanatçısı Ümit MALKOÇOĞLU'nun Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde açmış olduğu "Kocaeli'nin Kuşları" fotoğraf sergisi Sulak Alanlar Günü nedeni ile İzmit Merkezde de fotoğraf ve doğa severlerin ziyaretine açılacak.

 3. Kuruçeşme İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile Kuzuyayla taniat Parkı'nda doğada yürüdük...

  Aralık 04, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü’nce hazırlanan Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı kapsamında, Kuruçeşme İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve Sivil Toplum Kuruluşu Üyeleri ile birlikte Kuzuyayla Tabiat Parkı’nda doğa yürüyüşü etkinliği yapıldı.

 4. Seyrek Kuş Gözlem Kulesi için yer tespiti yapıldı...

  Aralık 01, 2017 Orman ve Su işleri Bakanı Veysel EROĞLU'nun müjdesini verdiği Kandıra ilçesinde bulunan Seyrek Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında yapılacak Kuş Gözlem Kulesi için sahada yapılan tetkiklerle yer belirleme çalışmaları yapıldı.

 5. TAbiat Parkları denetlendi...

  Kasım 28, 2017 Orman ve Su İşleri I. Bölge Müdürü Resul DOĞAN Kocaeli Şube Müdürü İlyas ÇİÇEK birlikte Kocaeli'nin Tabiat Parklarında denetlemelerde bulundular.

 6. OKULLARDA BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK VE BİYOLOJİK KAÇAKÇILIK EĞİTİMLERİNE BAŞLANDI

  Kasım 27, 2017 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılında orta okullarda Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü mühendislerince Biyolojik Çeşitlilik ve Biyolojik Kaçakçılık konularında farkındalık geliştirmeye yönelik eğitimlere başlandı.

 7. 2017 Yılında 88 Kişiye İdari Para Cezası Kesildi

  Kasım 27, 2017 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğünce 2017 yılında 88 kişiye 62.754 TL idari para cezası ve 236.400 TL tazminat bedeli tesis edilmiştir.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER