1. Avcı Dernekleri İle Toplantı

  Ekim 09, 2015 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğünce 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında ilimizde faaliyet gösteren avcı dernek başkanları ve yetkilileri ile avlak sistemi ve avbis konularında 09.10.2015 tarihinde Müdürlüğümüzde bir toplantı düzenlendi.

 2. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kutlandı

  Ekim 05, 2015 Yurdumuzda Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu. Aynı amaçlı dernekler birleşerek Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim'i Hayvanları Koruma Günü ilan etti. Her yıl Ekim ayının 4.günü "Hayvanları Koruma Günü" olarak kabul edilmiştir.

 3. Halıdere Mezarlığına Fotokapanlı Takip

  Ekim 02, 2015 Halıdere Mezarlığı'nda iki mezarın ayı tarafından açıldığından şüphelenen bazı vatandaşların haber verdiği Halıdere Körfez Mahallesi Muhtarı Ataman Akdeniz in Şube Müdürlüğümüze haber vermesi üzerine,Müdürlüğümüz ekibince olay yerinde inceleme yapılmıştır.İzlerin ayıya ait olduğunun belirlenmesi üzerine mezarlığa foto kapan yerleştirilmiştir.

 4. Uzuntarla Tabiat Parkında inceleme...

  Eylül 29, 2015 Bakanlığımız Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin TAŞ, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, KBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan TURAN ve Orman ve Su İşleri I. Bölge Müdürü Osman DEMİREL beraberindeki teknik heyetle birlikte Uzuntarla Tabiat Parkı'nda incelemelerde bulundular.

 5. Av Koruma kontrol ekiplerimiz gece ve gündüz denetimdeler.

  Eylül 02, 2015 Yapılan koruma kontrol çalışmalarında il geneli muhtelif mevkilerde, usulsüz ve kaçak avcılık yapan kişi ve kişilere cezai işlem uygulanmakta, araç ve gereçlerine el konulmaktadır.

 6. Ayrılan personel için veda yemeği düzenlendi...

  Temmuz 24, 2015 Orman ve Su işleri Kocaeli Şube Müdürlüğünde uzun yıllar görev yaparak, kendi isteği ile emekliye ayrılan Mukaddes BAĞDATLI ile Artvin iline tayin olan Servet ÖZDEMİR için veda yemeği düzenlenmiştir.

 7. Fişekler Doğadan Toplanıyor

  Temmuz 07, 2015 Kocaeli Şube Müdürlüğümüz Av Koruma Kontrol Ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalar sırasında, Avcılar tarafından kullanılıp doğaya atılan Av Fişekleri, doğaya zarar vermemesi ve geri dönüşüm sağlanması için toplanmıştır.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER