1. YABANİ ORKİDE TOPLAYANLARA OPERASYON

  Nisan 30, 2015 Kocaeli Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerince, yapılan bir ihbarın değerlendirilmesi üzerine jandarma ile yapılan başarılı bir operasyonla, 22kg(3549 Ad), toplanması ve satılması yasak olan Yabanı Orkide(Salep Bitkisi) ele geçirmiştir.

 2. İZMİT İLÇESİNDE YENİ BESLENME NOKTALARI OLUŞTURULUYOR

  Nisan 22, 2015 Kocaeli ili sokak hayvanları eylem planı dahilinde ilçelerde beslenme noktaları oluşturulması için çalışmalara başlandı. İzmit ilçesinde belediye tarafından belirlenen 3 bölge beslenme noktası seçim komisyonu tarafından yerinde gezilerek incelendi.

 3. Avcı Dernekleri ile Birlikte Etkinlik

  Nisan 14, 2015 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü personeli Derince ilçesinde bulunan Kocaeli Taşköprü Avcılık ve Atıcılık Derneğinin düzenlemiş olduğu tanışma etkinliğine katıldı.

 4. 2015 YILI İL HAYVANLARI KORUMA KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI

  Nisan 02, 2015 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanuna istinaden ilimizdeki sahipli/sahipsiz hayvanların sorunları ve refahıyla ilgili kararlar almak üzere yılda 4 defa toplanması gereken İl Hayvanları koruma Kurul toplantısının ilki Vali Yardımcısı başkanlığında kamu kurum ve kuruluşları ile belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile yapılmıştır

 5. SOKAK HAYVANLARI EYLEM PLANI DAHİLİNDE EĞİTİMLER DÜZENLENİYOR

  Mart 30, 2015 Bakanlığımız tarafından 3 pilot ilden biri olarak seçilen Kocaeli ilimizde Sokak Hayvanları Eylem Planı dahilinde yapılacak iş ve işlemlerle lgili bilgilendirmeler yapılmaktadır. Sokak hayvanlarının envanterinin çıkartılabilmesi için yöntemler belirlenmiş olup, toplantıya katılan İlçe Belediye personeli, Muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarına bilgi verilmektedir.

 6. Okul Eğitimleri Devam Ediyor

  Mart 27, 2015 Doğa ve Biyolojik Çeşitliliğin Korunması ile 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğünce Kocaeli İlindeki okullarda eğitimler verilmeye devam ediyor. Görsel materyallerle yapılan sunumlar öğrenciler tarafından büyük ilgi görmektedir.

 7. PROJE YAZIM EĞİTİMİNE KATILDIK...

  Mart 19, 2015 Kocaeli Valiliği AB Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi tarafından İlimizdeki kurumların proje yazma ve uygulama kapasitesinin geliştirmesi amacıyla 4, 5, 6 Şubat tarihlerinde düzenlenen 3 günlük “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri” sonrasında 09-10, 16-17 Mart 2015 tarihlerinde yapılan “Proje Yazım Eğitimi”ne de Müdürlüğümüz Proje ve Arge Birimi tarafından katılım sağlanmıştır.

KURUMSAL EPOSTA          EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER