Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

 1. OKULLARDA FARKINDALIK EĞİTİMLERİ

  Kasım 15, 2018 Tarım ve Orman Bakanlığı DKMP Kocaeli Şube Müdürlüğü orta okul öğrencilerine yönelik, “Biyolojik Çeşitliliğin Ülkemiz ve İnsanlık Adına Öneminin Anlatılması ve Nesli Tükenmekte Olan Türlerin Tanıtımı, Korunması”, “Biyokaçakçılık Konusunda Farkındalık Yaratılması ” Bilinç” oluşturulmasına yönelik eğitim veriliyor.

 2. YARALI ALTIN YAĞMURCUN TEDAVİ EDİLİYOR

  Kasım 15, 2018 İzmit Kuruçeşme’de vatandaşlar tarafından bulunan Altın Yağmurcun, Tarım ve Orman Bakanlığı DKMP Kocaeli Şube Müdürlüğü ekiplerince tedavi edilmek ve sonrasında doğaya salınmak üzere rehabilitasyon merkezine götürüldü.

 3. BALLIKAYALAR TABIAT PARKI YATIRIMLARINDA İNCELEME

  Kasım 13, 2018 Ballıkayalar Tabiat Parkında yapımı devam eden yatırımlar, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü I. Bölge Müdürü Resul DOĞAN, Kocaeli Şube Müdürü İlyas ÇİÇEK ve Gebze Şefi Songül ÇETİN tarafından yerinde incelenerek değerlendirildi.

 4. YARALI TİLKİLER TEDAVİ SONRASI DOĞAL YAŞAMDA

  Kasım 08, 2018 Vatandaşlar tarafından yaralı olarak bulunup Darıca Faruk Yalçın Hayvanat bahçesine getirilen 2 adet tilkinin hayvanat bahçesinde bakım ve tedavisi yapıldıktan sonra doğaya salınmasında herhangi bir sakınca görülmeyip Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü I. Bölge Kocaeli Şube Müdürlüğü hayvanları koruma ekibi ve hayvanat bahçesi yetkilileri Ballıkayalar mevkinde ormanlık alanda doğaya salınmıştır.

 5. KOCAELİ TABİAT PARKLARINDAKİ YATIRIMLAR DENETLENDİ

  Kasım 02, 2018 Kocaeli Korunan Alanları içerisinde bulunan Kartepe İlçesinde yer alan Suadiye Tabiat Parkı ve Gölcük-Başiskele İlçelerinde yer alan Beşkayalar Tabiat Parkı Gebze ilçesinde yer alan Ballıkayalar Tabiat Parkında ve Gazilerdağı Tabiat Parkında yapımı devam eden yatırımlar denetlendi.

 6. YASAKLI HAYVAN AVINA ÇIKANLARA CEZA...

  Ekim 18, 2018 Kocaeli, Gebze ilçesi Adliye binası yanında Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait mesire alanında; avlanması yasak olduğu halde "keklik" avlamak maksadıyla gelen 2 kişi Tarım ve Orman Bakanlığı DKMP I. Bölge Kocaeli Şube Müdürlüğü ekiplerince tespit edilerek, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa göre idari yaptırım kararı ve tazminat bedeli düzenlenmiştir. Şahısların canlı mühre olarak kullandıkları 2 adet Keklik ile 2 adet kafese el konulmuştur.

 7. UZUNKUM TABİAT PARKI ÇÖPLERİNDEN TEMİZLENDi...

  Ekim 16, 2018 Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü I. Bölge Kocaeli Şube Müdürlüğü personeli denetiminde Toplum Yararına Program (TYP) çalışanları tarafından Uzunkum Tabiat Parkı'nın alan temizliği ve bakımı yapıldı.

 8. YARALI KARACA TEDAVİ SONRASI DOĞAL YAŞAMA BIRAKILDI

  Ekim 11, 2018 Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü I. Bölge Kocaeli Şube Müdürlüğüne gelen ihbar üzerine araba çarpması sonucu Kandıra bölgesinde yaralı olarak bulunan karaca bakım ve tedavisi yapılmak üzere Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesine teslim edilmiştir. Hayvanat bahçesinde tedavi süreci tamamlandıktan sonra doğaya salınmasında herhangi bir sakınca görünmeyen karaca 10.10.2018 tarihinde Uzuntarla Tabiat Parkında doğaya salınmıştır.

 9. UZUNTARLA TABİAT PARKINDA KUŞ GÖZLEM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Ekim 09, 2018 Türkiye'nin de ortağı olduğu Dünya Kuşları Koruma Kurulu’nun (BirdLife International) 1993 yılından beri gerçekleştirdiği Kuş Gözlem Günü nedeni ile 6 Ekim Cumartesi günü Uzuntarla Tabiat Parkı Doğal Yaşam Alanında Kuş Gözlemi etkinliği gerçekleştirildi.

 10. AVCI EĞİTİM KURSLARI DEVAM EDİYOR

  Ekim 05, 2018 Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü I. Bölge Kocaeli Şube Müdürlüğü tarafından 2018 yılının 3. avcı eğitim kursu düzenlenmiştir.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. Sonraki Sayfa