Skip Navigation LinksAna Sayfa > Haberler

 1. BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK VE BİYOLOJİK KAÇAKÇILIK EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

  Mayıs 25, 2018 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğünün 2017- 2018 Eğitim yılında orta okularda verdiği Biyolojik Çeşitlilik ve Biyoljik Kaçakçılık konulu eğitimler tamamlandı. Yapılan eğitimlere öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildi. Eğitim sonunda öğrencilere TABİAT ÇOCUK dergisi ile birlikte çeitli hediyeler dağıtıldı.

 2. YABAN ÖRDEĞİ VE YAVRULARI DOĞAL YAŞAM ALANINA YERLEŞTİRİLDİ

  Mayıs 23, 2018 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğüne vatandaşlar tarafından teslim edilen Yaban Ördeği ve 15 yavrusu Uzuntarla Tabiat Parkında doğal yaşam alanına yerleştirildi.

 3. SOKAK KÖPEKLERİNE VETERİNERLİ KONTROL

  Mayıs 17, 2018 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekipleri ve Kartepe Belediyesi veteriner hekimi tarafından Kartepe Ketence mevkiinde bulunan beslenme noktasındaki hayvanlara iç ve dış parazit aşılaması yapılarak hayvanlara yem ve su bırakılmıştır.

 4. AVCI EĞİTİM KURSLARI DEVAM EDIYOR

  Mayıs 10, 2018 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü tarafından avcı eğitimleri veriliyor.

 5. KOCAELİ KİTAP FUARINDA TABİAT KONULU KONFERANS

  Mayıs 10, 2018 Kocaeli kitap fuarında Ümit MALKOÇOĞLU tarafından verilen Tabiat konulu konferansa Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürü İlyas ÇİÇEK ve müdürlük personelleri ile katılım sağlandı.

 6. Bölge Müdürü Tabiat Parklarını Denetliyor

  Nisan 24, 2018 Orman ve Su işleri I. Bölge Müdürü Resul DOĞAN ve Bölge Müdür Yardımcısı Erdal CEYHAN haftasonu Kocaeli Tabiat Parklarında devam eden yatırımları inceleyerek denetimlerde bulundular.

 7. 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Gününde Yemleme Yapıldı

  Nisan 04, 2018 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü dolaysıyla Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekibi ve Karamürsel İlçesindeki Yerel Hayvan Koruma Görevlileri ile beraber sokak hayvanları için yemleme çalışması yapılmış olup, hayvanların yoğunlukta olduğu bölgelere yem ve su kabı bırakılmıştır.

 8. İL HAYVANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI

  Nisan 03, 2018 2018 Yılı 1. dönem İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantısı 3 Nisan Salı günü Vali Yardımcısı Beyazıt TANÇ başkanlığında yapıldı.

 9. “AVLAKLARDA ENVANTER” KONULU TOPLANTILAR İLÇELERDE DERNEK BAŞKANLARI İLE DÜZENLENMEYE DEVAM EDİYOR

  Mart 30, 2018 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda, Avlaklarda Yaban hayvanı popülasyonu yoğunluğu çalışmalarına başlamak amacıyla ilçelerde toplantılar düzenlenmektedir.

 10. UZUNTARLA TABİAT PARKINDA YAPILAN YATIRIMLAR DENETLENDİ

  Mart 28, 2018 Uzuntarla Tabiat Parkı'nda yapımı devam eden Doğal Yaşam Parkı yatırımları, Orman ve Su İşleri I. Bölge Müdür Yardımcısı Ömer FURTUN, Kocaeli Şube Müdürü İlyas ÇİÇEK ve Başiskele Şefi Süheyla SÜMER tarafından yerinde incelenerek değerlendirilmiştir.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. Sonraki Sayfa