1. Av Koruma Kontolleri Devam Ediyor

  Ekim 22, 2014 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekipleri rutin koruma kontrol faaliyetleri devam etmekte olup gelen ihbarlar değerlendirilmektedir.

 2. Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi Yapıldı

  Ekim 22, 2014 2014 yılı yerel hayvan koruma görevlisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte 20-21 Ekim 2014 tarihlerinde verilmiştir. Geçen yıl eğitim verilerek yerel hayvan görevlisi kartı verilen 44 kişinin kartları bu yıl için onaylanmış ve yeni başvuru sonucu da 50 kişi ye yeni yerel hayvan koruma görevlisi kartı verilmiştir. Toplamda 94 yerel hayvan koruma görevlisi verilen bu eğitimler sonucunda Kocaeli ilinde sokak hayvanlarının refahı konusunda çalışmalar yapacaklardır.

 3. Kuş Gözlem Kulesi her haftasonu Kocaeli'nin hizmetinde...

  Ekim 14, 2014 Kocaeli Şube Müdürlüğümüz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığının ortak projesi ile Büyükşehir Belediye Başkanlığının yapımını üslendiği ve geçtiğimiz günlerde halkımızın kullanımına açılan; İzmit Körfezi Sulak Alanı Kuş Gözlem Kulesi ve Ziyaretçi Tanıtım Merkezi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

 4. Kumla Akarca deresi genç su kuşlarına ev sahipliği yapıyor.

  Ekim 13, 2014 İzmit Körfezi Sulak Alanına 3 km mesafede olmasına rağmen besin zenginliği ve güvenli bir konaklama yeri olması nedeniyle su kuşlarının tercihi haline gelen Kumla Akarca Deresi birkaç gündür daimi misafirleri Küçük Karabatakların yanı sıra genç Küçük Batağanlar (Tachybaptus ruficollis) ve Saz Tavuklarını (Gallinula chloropus) ağırlıyor.

 5. Yaralı Karaca Ekiplerimizce Tedavisi Yapılmak Üzere Alındı

  Ekim 08, 2014 Orman ve Su işleri Bakanlığı Kocaeli Şube Müdürlüğü Denetim Ekipleri duyarlı vatandaşlar tarafından bildirilen, Kandıra Cezaevi yakınlarında yaralı olarak bulunan karaca tedavisi yapılmak üzere Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesine teslim edilmiştir.

 6. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Barınakları Denetlendi

  Ekim 08, 2014 Orman ve Su işleri Bakanlığı Kocaeli Şube Müdürlüğü Denetim Ekipleri Kurban bayramı tatili süresince 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği sokak hayvanları geçici bakim evlerinde incelemelerde bulunan ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluğa rastlamamıştır.

 7. Kurban Bayramında Kurban Satış ve Kesim Yerleri Denetlendi

  Ekim 08, 2014 Orman ve Su işleri Bakanlığı Kocaeli Şube Müdürlüğü Denetim Ekipleri Kurban Bayramı boyunca kurban kesim yerlerini denetledi. Denetimde ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluğa rastlamamıştır.

KURUMSAL EPOSTA          EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER