1. Uzuntarla Tabiat Parkında inceleme...

  Eylül 29, 2015 Bakanlığımız Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin TAŞ, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, KBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan TURAN ve Orman ve Su İşleri I. Bölge Müdürü Osman DEMİREL beraberindeki teknik heyetle birlikte Uzuntarla Tabiat Parkı'nda incelemelerde bulundular.

 2. Av Koruma kontrol ekiplerimiz gece ve gündüz denetimdeler.

  Eylül 02, 2015 Yapılan koruma kontrol çalışmalarında il geneli muhtelif mevkilerde, usulsüz ve kaçak avcılık yapan kişi ve kişilere cezai işlem uygulanmakta, araç ve gereçlerine el konulmaktadır.

 3. Ayrılan personel için veda yemeği düzenlendi...

  Temmuz 24, 2015 Orman ve Su işleri Kocaeli Şube Müdürlüğünde uzun yıllar görev yaparak, kendi isteği ile emekliye ayrılan Mukaddes BAĞDATLI ile Artvin iline tayin olan Servet ÖZDEMİR için veda yemeği düzenlenmiştir.

 4. Fişekler Doğadan Toplanıyor

  Temmuz 07, 2015 Kocaeli Şube Müdürlüğümüz Av Koruma Kontrol Ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalar sırasında, Avcılar tarafından kullanılıp doğaya atılan Av Fişekleri, doğaya zarar vermemesi ve geri dönüşüm sağlanması için toplanmıştır.

 5. Kaçak Keklik Avcılarına Yasal İşlem Yapıldı

  Temmuz 07, 2015 Kocaeli Şube Müdürlüğümüz Avcılık Yaban Hayatı Birimi Av sezonunun kapanması dolayısı ile bu dönemde avlanılmaması için Yaban Hayvanlarının üreme ve büyüme döneminde çalışmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda Av hayvanlarının bulunduğu bölgeler kontrol altında tutulmaktadır.

 6. SÜLÜNLER ALIŞTIRMA VOLİYERLERİNE YERLEŞTİRİLDİ

  Haziran 30, 2015 1000 adet sülün, doğaya salınmak üzere Servetiye Karşı Köyü mevkiinde kurulan voliyerlere doğaya adepte olabilmeleri için yerleştirilmiştir.

 7. Biyokaçakcılıkla Mücadele Semineri Düzenlendi.

  Haziran 16, 2015 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milliparklar Genel Müdürlüğümüzce başlatılan Biyokaçakçılıkla Mücadele Projesi kapsamında Kocaeli ilinin sahip olduğu biyolojik kaynakların izinsiz olarak yurt dışına çıkartılmasının (biyokaçakçılığın) ve çeşitli amaçlarla izinsiz kullanılmasının önlenmesi amacıyla Kartepe Green Park Otelde seminer düzenlenmiştir.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER