1. Petshoplar Denetleniyor…

  Şubat 26, 2015 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü denetim ekipleri il genelinde petshop denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. İş yeri sahiplerine satışını yaptıkları evcil hayvanların etolojik ihtiyaçlarına titizlikle uymaları sağlanıyor.

 2. 2014-2015 Av Sezonu Sona Erdi

  Şubat 23, 2015 Merkez Av Komisyonu 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununun 3 üncü maddesi çerçevesinde, yaban hayvanlarının üreme dönemine girmelerinden dolayı; yaban hayatının korunması, geliştirilmesi ve bu mirasın sürdürülebilir bir yönetim anlayışıyla gelecek nesillere intikalinin sağlanması gayesiyle av sezonunun kapattı.

 3. SOKAK HAYVANLARI BESLENİYOR

  Şubat 19, 2015 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube müdürlüğü olarak yoğun kar yağışı olan bu günlerde sokak hayvanları da unutulmadı. Sokak hayvanlarının yoğun olarak bırakıldığı ve yemek bulma ihtimallerinin az olduğu yerler dolaşılarak hayvanlara kuru mama bırakıldı, beslenmeleri sağlandı.

 4. ZABITA - HAYVAN TOPLAMA EKİBİNE EĞİTİM VERİLDİ

  Şubat 13, 2015 11-12 Şubat 2015 tarihlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Kocaeli ilindeki tüm ilçe belediyeleri Zabıta müdürlüklerindeki sokak hayvanı toplama ekibinde çalışan personele hayvan toplarken dikkat etmeleri gereken konular, 5199 Sayılı Hayvanları koruma Kanunu ve hayvan sağlığı konularında eğitim verildi.

 5. Yemleme Çalışmaları Devam Ediyor

  Şubat 12, 2015 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğümüz ekipleri,12.02.2015 tarihinde Sarıhocalar ve Üçgaziler mevkilerinde yoğun kış şartlarında aç kalma tehlikesi ile karşı kaşıya kalan yaban hayvanlarının hayatta kalmalarını sağlamak amacıyla yoğun olarak yaşadıkları bilinen bölgelerde hayvanların muhtemel geçiş güzergahlarına yem bırakma çalışmalarına devam ediyor.

 6. 5199 Sayılı Yasa Kapsamında Denetimler Devam Ediyor

  Şubat 02, 2015 Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü olarak İlimizdeki kedi, köpek pansiyonları, köpek eğitim merkezleri düzenli olarak denetlenmeye devam etmektedir.

 7. Yaralı Şahin Tedavi Ediliyor

  Ocak 20, 2015 Vatandaşlar tarafından Müdürlüğümüze yaralı olarak getirilen doğan, tedavisi yapılmak üzere Şube Müdürlüğümüz ekiplerince Darıca Faruk Yalçın hayvanat bahçesine teslim edilmiştir.

KURUMSAL EPOSTA          EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER