1. UZUNTARLA TABİAT PARKINDAKI ÇALIŞMALAR İNCELENDİ

  Haziran 22, 2018 Uzuntarla Tabiat Parkı'nda yapımı devam eden Doğal Yaşam Parkı yatırımları, Orman ve Su İşleri I. Bölge'den gelen bir heyet, Kocaeli Şube Müdürü İlyas ÇİÇEK ve Başiskele Şefi Süheyla SÜMER tarafından yerinde incelenerek, Tabiat Parkının işletmecisi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden bilgi alındı, çalışmalar değerlendirildi.

 2. DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

  Haziran 07, 2018 Her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli etkinliklerin yapıldığı 5 haziran Dünya Çevre Günü kutlamaları, Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başladı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen programla devam eden etkinliklere; Kocaeli valisi Hüseyin AKSOY, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU, Kocaeli Vali Yardımcısı Osman EKŞİ, İzmit Kaymakamı Ersin EMİROĞLU, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan AYTAÇ, Kocaeli Orman ve Su İşleri Şube Müdürü İlyas ÇİÇEK, daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 3. YABAN HAYVANI POPÜLASYONU ENVANTER ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

  Mayıs 28, 2018 26 avcı derneğiyle yapılan işbirliği ile Kocaeli’nde mevcut 13 devlet avlağında, Orman ve Su işleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün direktifleri doğrultusunda Genel ve Devlet avlaklarında barınan yaban hayvanı popülasyonunun değerlendirilmesi amacıyla Envanter çalışmaları yapıldı.

 4. YARALI KÜÇÜK BALABAN TEDAVİ EDİLDİ

  Mayıs 28, 2018 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekiplerine Dilovası İMES sanayi sitesinde vadandaşlar tarafından bulunan Küçük Balaban Kuşu teslim edildi.

 5. BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK VE BİYOLOJİK KAÇAKÇILIK EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

  Mayıs 25, 2018 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğünün 2017- 2018 Eğitim yılında orta okularda verdiği Biyolojik Çeşitlilik ve Biyoljik Kaçakçılık konulu eğitimler tamamlandı. Yapılan eğitimlere öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildi. Eğitim sonunda öğrencilere TABİAT ÇOCUK dergisi ile birlikte çeitli hediyeler dağıtıldı.

 6. YABAN ÖRDEĞİ VE YAVRULARI DOĞAL YAŞAM ALANINA YERLEŞTİRİLDİ

  Mayıs 23, 2018 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğüne vatandaşlar tarafından teslim edilen Yaban Ördeği ve 15 yavrusu Uzuntarla Tabiat Parkında doğal yaşam alanına yerleştirildi.

 7. SOKAK KÖPEKLERİNE VETERİNERLİ KONTROL

  Mayıs 17, 2018 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekipleri ve Kartepe Belediyesi veteriner hekimi tarafından Kartepe Ketence mevkiinde bulunan beslenme noktasındaki hayvanlara iç ve dış parazit aşılaması yapılarak hayvanlara yem ve su bırakılmıştır.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER