1. Hayvanlarla İlgili Şikayetleri Ekipler Titizlikle Değerlendiriliyor

  Eylül 29, 2016 İlimizde 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu ile ilgili gelen şikayetler Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden oluşan komisyonca bizzat şikayet konusu olan yere gidilerek yerinde değerlendirilmektedir.

 2. Korunan Alanlar Çöp Kutuları Hazır

  Eylül 28, 2016 Kocaeli Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü 2016 yılı yatırım programında yer alan Korunan Alanlarda kullanılmak üzere yaptırılan Çöp kutularının yapımı tamamlanıp, yerlerine monte edilmek üzere hazır duruma getirildi.

 3. Koruma ve Kontrol Faaliyetleri Devam Ediyor

  Eylül 22, 2016 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Avcılık Yaban Hayatı Birimi olarak Av Koruma Kontrol faaliyetleri devam etmekte olup gelen ihbarlar değerlendirilmektedir.

 4. İL HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANDI

  Eylül 06, 2016 2016 Yılı 2. İl Hayvanları Koruma Kurul Toplantısı Kocaeli Vali Yardımcısı Hacı Mehmet KARA Başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeler ve Kamu Kurum Kuruluşları İle Sivil Toplum Örgütü temsilcisinin Katılımı İle gerçekleştirilmiştir.

 5. Avcılar Avcı Derneklerinde Bilgilendiriliyor.

  Ağustos 26, 2016 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğümüz teknik personeli tarafından Gebze İlçesi, Denizliköyü Avcılar Derneğinde avcıları bilgilendirmek üzere toplantı düzenlendi. 

 6. Kene Savar 500 Sülün Doğaya Salındı...

  Ağustos 23, 2016 Nesli birinci derece yok olmaya yüz tutmuş sülünlerin neslinin devamı için bir süredir Gökçeler Davuldere Köyü civarında kurulan voliyerlerde gözetim altında tutulan 500 adet sülün doğaya salındı.

 7. Bakımı ihmal edilen atlar için cezai işlem uygulandı

  Ağustos 19, 2016 İzmit ilçesinde yer alan Akmeşe Sapakpınar mevkiinde bulunan özel mülk olan at harasındaki atların kapalı ortamda yiyecek verilmeden tutulduğu, atların zor durumda olduğu ve bir atın da öldüğü ihbarı gelmiş olup, ihbar üzerine söz konusu yere gidilerek, incelemelerde bulunulmuştur.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER