1. 2014 Yılı Son İl Hayvanları Koruma Kurulu Toplandı

  Aralık 18, 2014 Vali başkanlığında her üç ayda bir ilimizdeki sahipli ve sahipsiz hayvanlarla ilgili sorunları görüşmek üzere toplanılan il hayvanları koruma kurul toplantısının 2014 yılı üçüncü düzenlenmiştir.

 2. Petshop Eğitimi Tamamlandı

  Aralık 17, 2014 Kocaeli İlinde Ev ve Süs Hayvanı satış yeri (petshop) açmak isteyen kişilerin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden alması gereken açılış ruhsatlarını alabilmeleri için Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü,İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ortak olarak verilen petshop eğitimini almaları ve sertifika sahibi olmaları gerekmektedir.

 3. Yemleme Çalışmaları Devam Ediyor

  Aralık 15, 2014 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğümüz ekipleri kar yağışının başlaması üzerine yemleme çalışmalarına devam ediyor.

 4. Ele Geçirilen Saka Kuşları Doğaya Salındı

  Aralık 12, 2014 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekipleri rutin koruma kontrol faaliyetleri devam etmekte olup gelen ihbarlar değerlendirilmektedir.

 5. KOCAELİ SOKAK HAYVANLARI EYLEM PLANI TOPLANTISI YAPILDI

  Aralık 12, 2014 Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından sokak hayvanları sorun ve çözümlerine yönelik eylem planı dahilinde Kocaeli, Trabzon ve İstanbul pilot iller seçilmiştir. Kocaeli Sokak Hayvanları Eylem Planı ile ilgili 2014 yılında sokak hayvanları koruma, kontrol ve rehabilitasyonu ile ilgili yapılanları ve 2015 yılında yapılması planlanan çalışmaları planlamak amacı ile Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 12 ilçe belediye Zabıta Müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile toplantı düzenlenmiş olup; sokak hayvanlarının refahı, kontrol ve rehabilitasyonu için neler yapılabileceği tartışılmıştır.

 6. Yemleme Çalışmaları Başladı

  Aralık 03, 2014 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğümüz ekipleri kar yağışının başlaması üzerine, Kartepe Kuzuyayla Tabiat Parkında yoğun kış şartlarında aç kalma tehlikesi ile karşı kaşıya kalan yaban hayvanlarının hayatta kalmalarını sağlamak amacıyla yoğun olarak yaşadıkları bilinen bölgelerde hayvanların muhtemel geçiş güzergahlarına yem bırakma çalışmalarına başladı.

 7. Personelimize Uygulamalı Afet ve Acil Durum Eğitimleri Verildi

  Kasım 28, 2014 Binaların Yangından Korunması hakkında Yönetmenliğin 3. Bölümü 129. Maddesi gereğince AFAD (Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) tarafından Şube Müdürlüğümüz personellerine afet ve acil durum (kurtarma-ilkyardım ve yangın söndürme) eğitimleri verilmiştir.

KURUMSAL EPOSTA          EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER