1. "Sıfır Atık Projesi"nin Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndaki ilk uygulaması Kocali'nde yapıldı.

  Mart 16, 2018 Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan "Sıfır Atık Projesi"nin Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndaki ilk uygulaması Kocali'nde yapıldı.

 2. BEŞKAYALAR TABİAT PARKINDA CAM SEYİR TERASI İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

  Mart 16, 2018 Kocaeli’nin Başiskele ve Gölcük İlçeleri sınırları arasında kalan Beşkayalar Tabiat Parkı’nda yapılacak Cam Seyir Terası ve Kır Lokantası ile ilgili çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili gerekli arazi incelemelerini yapmak üzere; Orman ve Su işleri I. Bölge Müdürü Resul DOĞAN, I. Bölge Milli Parklar Şube Müdürü Nezih KAHRAMAN ve Kocaeli Şube Müdürü İlyas ÇİÇEK, beraberlerindeki teknik personelle birlikte dün Beşkayalar Tabiat Parkı’nda gittiler.

 3. UZUNTARLA TABİAT PARKINDA ÇALIŞMALAR DENETLENDİ

  Mart 13, 2018 Kartepe İlçesi, Göllerdüzü mevkiinde bulunan 189.8 Ha büyüklüğündeki Uzuntarla Tabiat Parkı'nda yapılan çalışmalarla ilgili denetimler ve incelemeler yapıldı.

 4. YÖRÜK EVİNE MİSAFİR OLDUK

  Mart 06, 2018 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürü İlyas Çiçek ile birlikte Oğuz Federasyon Genel Başkanı Mehmet ÖZER ve Gebze Yörükler Dernek Başkanı Cemil KARATEPE ile birlikte Gebze İlçesi’ndeki Yörük evine misafir olduk. Yaşatmaya çalıştırdıkları kültürleri hakkında bilgi aldık.

 5. PUHU KUŞU TEDAVİ EDİLİYOR

  Mart 05, 2018 Karamürsel ilçesinde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan Puhu kuşu Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından alınarak tedavi edilmek üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi doğal yaşam parkı ekiplerine teslim edildi.

 6. DÜNYA YABAN HAYATI GÜNÜ SEYREK’DE KUTLANDI

  Mart 02, 2018 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü münasebetiyle, Kocaeli Tabiat Turizmi Uygulama Eylem Planı kapsamında Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve TEMA Vakfı işbirliği ile Seyrek Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında fidan dikme ve tabiat yürüyüşü etkinliği yapıldı.

 7. AV YÖNETİMİ VE AV TURİZMİ ÇALIŞTAYI HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

  Şubat 27, 2018 27 Şubat 2018 tarihinde düzenlenen Av Yönetimi ve Av Turizmi Çalıştayı Hazırlık Toplantısı Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürü V. İlyas ÇİÇEK başkanlığında yapıldı.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER