1. BALLIKAYALAR TABİAT PARKINDA TABİAT YÜRÜYÜŞÜ

  Kasım 27, 2018 Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü I. Bölge Kocaeli Şube Müdürü İlyas ÇİÇEK, Gebze Şefi Songül ÇETİN ve Kuş gözlemcisi ve Trakus.org üyesi Ümit MALKOÇOĞLU ve Namık Kemal İlkokulu öğrencileri ile birlikte Ballıkayalar Tabiat Parkı’nda tabiat yürüyüşü etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik sırasında Ümit Malkaçoğlu Ballıkayalar Tabiat Parkı ‘nın flora ve faunası hakkında bilgi verdi.

 2. OKULLARDA FARKINDALIK EĞİTİMLERİ

  Kasım 15, 2018 Tarım ve Orman Bakanlığı DKMP Kocaeli Şube Müdürlüğü orta okul öğrencilerine yönelik, “Biyolojik Çeşitliliğin Ülkemiz ve İnsanlık Adına Öneminin Anlatılması ve Nesli Tükenmekte Olan Türlerin Tanıtımı, Korunması”, “Biyokaçakçılık Konusunda Farkındalık Yaratılması ” Bilinç” oluşturulmasına yönelik eğitim veriliyor.

 3. YARALI ALTIN YAĞMURCUN TEDAVİ EDİLİYOR

  Kasım 15, 2018 İzmit Kuruçeşme’de vatandaşlar tarafından bulunan Altın Yağmurcun, Tarım ve Orman Bakanlığı DKMP Kocaeli Şube Müdürlüğü ekiplerince tedavi edilmek ve sonrasında doğaya salınmak üzere rehabilitasyon merkezine götürüldü.

 4. BALLIKAYALAR TABIAT PARKI YATIRIMLARINDA İNCELEME

  Kasım 13, 2018 Ballıkayalar Tabiat Parkında yapımı devam eden yatırımlar, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü I. Bölge Müdürü Resul DOĞAN, Kocaeli Şube Müdürü İlyas ÇİÇEK ve Gebze Şefi Songül ÇETİN tarafından yerinde incelenerek değerlendirildi.

 5. YARALI TİLKİLER TEDAVİ SONRASI DOĞAL YAŞAMDA

  Kasım 08, 2018 Vatandaşlar tarafından yaralı olarak bulunup Darıca Faruk Yalçın Hayvanat bahçesine getirilen 2 adet tilkinin hayvanat bahçesinde bakım ve tedavisi yapıldıktan sonra doğaya salınmasında herhangi bir sakınca görülmeyip Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü I. Bölge Kocaeli Şube Müdürlüğü hayvanları koruma ekibi ve hayvanat bahçesi yetkilileri Ballıkayalar mevkinde ormanlık alanda doğaya salınmıştır.

 6. KOCAELİ TABİAT PARKLARINDAKİ YATIRIMLAR DENETLENDİ

  Kasım 02, 2018 Kocaeli Korunan Alanları içerisinde bulunan Kartepe İlçesinde yer alan Suadiye Tabiat Parkı ve Gölcük-Başiskele İlçelerinde yer alan Beşkayalar Tabiat Parkı Gebze ilçesinde yer alan Ballıkayalar Tabiat Parkında ve Gazilerdağı Tabiat Parkında yapımı devam eden yatırımlar denetlendi.

 7. YASAKLI HAYVAN AVINA ÇIKANLARA CEZA...

  Ekim 18, 2018 Kocaeli, Gebze ilçesi Adliye binası yanında Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait mesire alanında; avlanması yasak olduğu halde "keklik" avlamak maksadıyla gelen 2 kişi Tarım ve Orman Bakanlığı DKMP I. Bölge Kocaeli Şube Müdürlüğü ekiplerince tespit edilerek, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa göre idari yaptırım kararı ve tazminat bedeli düzenlenmiştir. Şahısların canlı mühre olarak kullandıkları 2 adet Keklik ile 2 adet kafese el konulmuştur.

KURUMSAL EPOSTA         EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER