1. 4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

  Ekim 01, 2014 Yurdumuzda Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu. Aynı amaçlı dernekler birleşerek Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim'i Hayvanları Koruma Günü ilan etti. Her yıl Ekim ayının 4.günü "Hayvanları Koruma Günü" olarak kabul edilmiştir.

 2. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi Hizmete Girmiştir.

  Eylül 29, 2014 Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Kandıra yolu üzerinde yaptığı Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi 28 Eylül 2014 tarihinde açılmıştır. Açılışa Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcımız Nurettin TAŞ, Orman ve Su İşleri I. Bölge Müdürümüz Osman DEMİREL ve Şube Müdürümüz Kerim GENÇOĞLU da katılmıştır.

 3. Kumla Akarca Deresi Su Kuşlarına Yuva da Oluyor….

  Eylül 22, 2014 Müdürlüğümüz Kuzey cephesinden geçerek yaklaşık 3km sonra İzmit Körfezi’ne dökülen Kumla-Akarca Deresi, uzun zamandır İzmit Körfezi Sulak Alanından dere boyunca ilerleyen su kuşlarının beslenme ve barınma alternatifi olarak uğrak bir mekanı olmuştu.

 4. I. Bölge Müdürlüğü Çalışma Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı Kefken'de Yapıldı...

  Eylül 19, 2014 İlimiz Kandıra ilçesi Kefken beldesinde bulunan Kefken Çevre Yaz Kampı sosyal tesislerinde düzenlenen toplantıda Bölge Müdürlüğümüz ve bağlı şube müdürlüklerinin çalışma ve faaliyetleri değerlendirildi.

 5. MAHALLİ SULAK ALAN KOMİSYONU TOPLANDI

  Eylül 18, 2014 Mahalli Sulak Alan Komisyonu Vali Yardımcısı Sn. Şükrü ÇAKIR başkanlığında 17.09.2014 tarihinde saat 14:00’de Valiliğimiz 2 nolu toplantı salonunda toplanmıştır.

 6. Biyoloji Çeşitlilik Ve Ekoloji Konusunda İkinci Eğitim Gölcük İlçesinde Verildi

  Eylül 10, 2014 Kocaeli Şube Müdürlüğümüzce Biyoloji Çeşitlilik Ve Ekoloji konusunda eğitimler verilmeye devam ediliyor.

 7. Av Koruma ve Kontrol Ekiplerimiz Koruma Kontrol Faaliyetlerine Devam Ediyor.

  Eylül 08, 2014 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekipleri Av Sezonunun açılmasıyla birlikte yasak avcılığı engellemek ve doğal hayatı korumak amacıyla rutin koruma kontrol faaliyetlerine gece gündüz devam etmekte ve gelen ihbarları anında değerlendirmektedirler.

KURUMSAL EPOSTA          EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER