1. Şikayetler Ekiplerimizce Titizlikle Değerlendiriliyor

  Ağustos 27, 2014 Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğümüze vatandaşlar tarafından gelen sahipli ve sahipsiz hayvanlar ile ilgili gelen şikayetler müdürlüğümüz ekiplerince yerinde incelemeler yapılarak, konu titizlikle takip ediliyor.

 2. Kene Savar Sülünler Uzuntarla Tabiat Parkında Doğaya Salındı…

  Ağustos 26, 2014 Nesli birinci derece yok olmaya yüz tutmuş sülünlerin neslinin devamı için bir süredir Uzuntarla Tabiat Parkında kurulan voliyerlerde gözetim altında tutulan 500 adet sülün doğaya salındı.

 3. Kurt yavrusu kurtarıldı…

  Ağustos 25, 2014 Gebze’de köpek eğitimi verilen bir köpek üretim çiftliğinde doğada ele geçirilen yabani bir kurt yavrusunun satışının yapıldığı belirtilen ihbar üzerine yapılan operasyonla 4 aylık kurt yavrusu kurtarılmıştır.

 4. Sapanca Gölü’nün tescil sınırları belirleniyor...

  Ağustos 08, 2014 Bir kısmı ilimiz sınırları içerisinde bulunan “135 Ulusal Öneme Sahip Sulak Alan” kapsamında yer alan Sapanca Gölü’nün tescil sınırlarının belirlenmesi için DKMP Genel Müdürlüğü Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürlüğü koordinasyonunda oluşturulan komisyon 07.08.2014 tarihinde 10:00’da Kocaeli Kavak ve Hızlı Gelişen Ağaçları Araştırma Enstitüsü toplantı salonunda toplandı.

 5. Fahri Av Müfettişi Kimlik Kartları Hak Sahiplerine Verildi

  Temmuz 25, 2014 12.05.2014 Pazartesi Günü Şube Müdürlüğümüz toplantı salonunda 8(sekiz) saatlik kısa süreli eğitime tabi tutularak eğitim sonunda düzenlenen sınavda başarılı olanlara Şube Müdürlüğümüz toplantı salonunda Fahri Av Müfettişi Kimlik Kartları ve Av Koruma Yelekleri teslim edilmiştir.

 6. Sülünler Uzuntarla Tabiat Parkındaki Volyere Yerleştirildi

  Temmuz 25, 2014 2014 yılı Doğaya Yaban Hayvanı Yerleştirme projesi çerçevesinde Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğü olarak İstanbul Şube Müdürlüğünden getirilen sülünler Kartepe İlçesindeki Uzuntarla Tabiat Parkında hazırlanmış olan voliyere yerleştirildi.

 7. KOCAELİ İl HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

  Temmuz 17, 2014 11.07.2014 tarihinde Sayın Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIR başkanlığında Orman ve Su İşleri Kocaeli Şube Müdürlüğümüz koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşlarının katılımı ile 2014 yılı 2. İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantısı Valilik binası 2 nolu toplantı salonunda yapılmıştır.

KURUMSAL EPOSTA          EBYS          KURUMSAL KİMLİK          SOKAK HAYVANLRI SAHİPLENDİRME İLANLARI           DÖKÜMAN ARŞİVİ           STRATEJİK PLAN           BİMER